Krásne a zdravé chodidlá II.: Zbavte sa plesne účinne a trvalo.

Práve problematické chodidlá boli impulzom pre vznik kolekcie MALINNA° body wash and shampoo. Môj otec tiež patril k tým mužom, ktorým chodidlá mohli byť ukradnuté. Pred pár rokmi ho veľmi nezaujímalo, v akom ich má stave a až po tom, ako ho mama poslala k pedikérke, sa niečo zmenilo. Z pedikúry mal ísť rovno ku dermatológovi, pretože kozmetička nechcela zasahovať do chorobou napadnutých nôh. Otec nechcel absolvovať antibiotickú liečbu, a keďže poznal liečivý vplyv spracovaných olejov a solí na plesne, rozhodol sa vyriešiť tento problém sám. Ja som vtedy už pol roka používala jeho cleaner (na trhu pod komerčnou značkou CHISTEE) namiesto sprchovacieho mydla, keďže jeho zloženie neobsahuje žiadnu syntetickú chemikáliu, naopak je zložený výlučne z olejov, ktoré sa používajú v biokozmetike. Výsledky na koži boli úžasné. Konečne však prišiel impulz poctivo sa zamerať na udržanie zdravej kože. Otec upravil pH tak, aby bolo vhodné pre pokožku (cleaner je vysoko zásaditý) a pridal do prípravku ďalšie vzácne, za studena lisované oleje a esenciálne oleje. Po 10 dňoch mal pokožku vymenenú. Nechty s plesňou postupne odrástli a nahradili ich zdravé a pevné nechty. Ako postupovať?

Prvých 10 dní: MALINNA° kúpeľ nôh.

Prvých desať dní budete potrebovať zhruba 20 minút každý deň na dôsledný kúpeľ nôh. Do vaničky na nohy si napustite teplú vodu a nohy v nej nechajte aspoň 5 minút, aby koža zmäkla. Následne chodidlá dôsledne umyte niektorým z kolekcie MALINNA° body wash and shampoo (ideálne geránium, levanduľa, šalvia). Odstráňte zrohovatelú kožu. Najlepšie skúsenosti mám s elektrickým nabíjateľným pilníkom Scholl velvet smooth, lacnejšie strojčeky nedosahovali ani zďaleka podobný výkon. Nohy dobre umyte. Násladne naneste na chodidlá šampón znova a čo najdlhšie ním nohy masírujte. Kožu už nemusíte oplachovať, je dobré šampón nechať vstrebať. Nohy dobre osušte, nasprejujte roztokom MALINNA° elixiru mint a vody a naneste MALINNA° intensive cream oregano.  Pred obutím ponožiek chvíľu počkajte, kým sa krém vstrebe.

Následná starostlivosť: po úplne zbavenie sa problému.

Po uplynutí 10 dní kúpeľ opakujte raz týždenne. Je to účinný spôsob pre údržbu krásnych zdravých chodidiel. Nohy si každý deň pred spaním nasprejujte roztokom MALINNA° elixir mint a vody a následne malým množstvo MALINNA° intensive cream oregano nakrémujte. Hoci viditeľná pleseň zmizla, je dôležité neviditeľné bakteriálne ložiská odstrániť úplne, a to môže nejakú dobu trvať. Minimálne však mesiac po narastení zdravého nechtu v dennom krémovaní a sprejovaní nôh pokračujte. Pleseň na koži je len vonkajším prejavom bakteriálneho ložiska vo vnútri tela, preto je pre znásobenie účinku a presného zacielenia na problém vhodné dôsledne užívať MALINNA°elixir mint (2-3krát denne).

Aj na koži chodidiel máme pestrý pre zdravie nevyhnutný mikrobióm. Antibiotickou liečbou celkový mikrobióm závažne narúšame a v tele vytvárate rezistentné baktérie. Tie si však nenechávame len pre seba. Prenášajú sa, rozmnožujú a pre zdravie predstavujú závažnú hrozbu v čase oslabenej imunity. Rezistentné baktérie už v prostredí máme, a je preto nesmierne dôležité, aby sme svoje telo otužovali a neznižovali jeho imunitu chemickou liečbou, ak nie sme v akútnom ohrození života.

 

Advertisements

2 thoughts on “Krásne a zdravé chodidlá II.: Zbavte sa plesne účinne a trvalo.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s